Sosyal Medya Yönetimi Niçin Önemli?

Her gün milyonlarca insan, saatlerini sosyal medya hesaplarında geçiriyor. Hal böyle iken markaların, kullanıcıların karşısına sosyal medyadan ulaşmaları kaçınılmaz bir durum. Fakat kullanıcıların karşısına çıkması gerektiği bir yana dursun, nasıl çıkması gerektiği daha önemli bir konudur.

Sosyal medyada kullanıcıların karşısına nasıl çıkmanız gerektiğinin cevabını en iyi bu işin uzmanları bilir. İşte bu noktada, sosyal medya yönetimi profesyonellere bırakılması gereken bir konudur. Sosyal medya yönetimi asla sadece sosyal medya yönetimi olmadığı ve aynı zamanda bir itibar yönetimi de olduğu için sosyal medya yönetiminin başından sonuna dek en ince ayrıntısına kadar önem verilmesi gerekir. Bu konuda Reklomastik Dijital Pazarlama Ajansı olarak sizin için her zaman sosyal medya yönetimi konusunda en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Yapmış olduğumuz işlerde bunu fazlasıyla gösterdik.

Sosyal Medya Yönetimini Nasıl Yapıyoruz?

Sosyal medya yönetimi için bize gelen müşterimize öncelik bir brief taslağı veririz. O brief taslağında cevaplaması gereken sorular olur. Cevapları doldurup bize teslim ettiğinde markamızı artık daha iyi tanımış olup bizden beklentilerini açık ve net bir şekilde öğrenmiş oluruz. Buna binaen sosyal medya stratejimizi oluştururuz. Bu stratejide içerik planlaması, reklam yönetimi, rakip analizi, detaylı reklam hedeflemeleri, kullanıcı takibi ve yönetimi, raporlama gibi başlıklardan oluşur. Bu stratejiyi çalıştığımız marka ile paylaşır ve stratejiye göre sosyal medya yönetimine başlamış oluruz.

Anlaşmaya göre raporlamayı haftalık veya aylık yaparız. Aylık raporda; içerik performansları, rakip analizi, reklam harcamaları, hesapların durumu ve sosyal medya uzmanımızın kişisel değerlendirmesi gibi başlıklardan oluşur. Rapor, sosyal medya uzmanımız tarafından sunulur ve mail olarak da mutlaka gönderilir.

Web tasarım ile ilgili yaşadığınız problemleri bize gönderin. Kontrol edip size çözüm üretmeye çalışalım.